چرا فرآیند تولید برای لوله های آلیاژهای تیتانیوم مشکل است؟

چرا فرایند تولید برای لوله های آلیاژ تیتانیوم دشوار است؟


فولاد آلیاژ آلومینیوم تحت فشار با فرایند Kroll پردازش می شود که در حال حاضر فرایند صنعتی برای تولید تیتانیوم است. فرایند استخراج، تصفیه، تولید اسفنج، تولید آلیاژ، شکل گیری و شکل دادن به آن، هزینه تیتانیوم را به سختی کاهش می دهد ، که به طور قابل توجهی کاربرد تیتانیوم را محدود می کند. بسیاری از تولید کنندگان در مراحل خاصی از این تولید تخصص دارند. چرا فرایند تولید برای آلیاژهای تیتانیوم دشوار است؟

 

لوله های آلیاژ تیتانیوم بیشتر از لوله های فولادی بیشتر پردازش می شوند. مدول الاستیک از آلیاژ تیتانیوم کم است که حدود 1/2 فولاد است. آسان ساختن اصطکاک قوی با برش. با توجه به عملکرد درجه حرارت برش بالا و فشار برش، عناصر تیتانیوم در مواد ابزار و مواد لوله در هم بستگی به یکدیگر، تولید انسداد، و ابزار مسئول به تولید چسب پوشیدن.

 

2 خواص شیمیایی تیتانیوم واکنش پذیر هستند. در درجه حرارت بالا، اجزای تیتانیوم و هوا مانند اکسیژن و نیتروژن با یکدیگر واکنش نشان می دهند و یک لایه سخت با سختی بالا ایجاد می کنند که دارای اثر سایش قوی بر روی چاقو است. هیدروژن نیز می تواند توسط آلیاژهای تیتانیوم جذب شود و در صورتی که سطوح بالاتر از مقادیر مشخص شده مشکلاتی ایجاد شود. مراقبت های ویژه در تمام مراحل پردازش به منظور کاهش آلودگی سطحی توسط اکسیژن، کربن و نیتروژن انجام می شود. این آلاینده ها می توانند به شدت باعث آسیب رسیدن به چسبندگی، چقرمگی اثر و کیفیت کلی تیتانیوم جعل شوند.

 

3 لوله های تیتانیوم برای دشوار بودن جوشیدن شهرت دارند. تیتانیوم بسیار حساس به آلودگی اکسیژن است؛ آلودگی اکسیژن یک علت بسیار رایج در جوشکاری غیر استاندارد است. نه تنها خود جوش، بلکه HAZ و ریشه سمت جوش باید از هوا محافظت شود، زمانی که دمای آنها به بیش از 800 درجه فارنهایت برسد. معمولا، آرگون خالص گاز سپرده ترجیحی است. گاهی اوقات، آرگون مخلوط با هلیوم، انتخاب است.

 

این دلایل توضیح داد که چرا لوله تیتانیوم گران است البته، بخشی از دلیل. به عنوان یک تولید کننده و عمده فروش لوله تیتانیوم، ما با ارائه لوله های با کیفیت خوب Gr2 تیتانیوم و دیگر محصولات فولادی آلیاژی، برای تحقیق رایگان استقبال می کنیم.