چه کسی فولاد ضد زنگ یافت؟

چه کسی فولاد ضد زنگ پیدا کرد؟

the father of stainless steel.jpg

مردم به فولاد ضد زنگ عجیب نیستند، در همه جا در زندگی روزمره مانند فنجان، ظروف پخت و پز، ظروف آشپزخانه، دکوراسیون پنجره اتاق خواب، حتی keychain استفاده می شود. فولاد ضد زنگ یک نوع خاص از مواد است، همچنین به طور گسترده ای در ساخت و ساز صنعتی مدرن، تجهیزات شیمیایی، درمان پزشکی، دفاع ملی، هنر فضایی و علم و فن آوری پیشرفته استفاده می شود. بنابراین، آیا می دانید فلز فولاد ضد زنگ یافت شده است؟

در آستانه اولین جنگ جهانی اول، در سال 1912. هری Brearley، کارشناس ذوب فلزات انگلیس، در سال 1912 Brearley توسط یک تولید کننده اسلحه کوچک که آرزوی طول عمر بشکهای اسلحه خود را طولانی تر می کرد که بسیار سریع فرسوده می شد. Brearley برای تولید یک فولاد مقاوم در برابر فرسایش، مقاوم در برابر خوردگی قرار گرفت و شروع به آزمایش با آلیاژهای فولادی حاوی کروم کرد. در طول این آزمایشات Brearley چندین تغییرات از آلیاژهای خود را انجام داد، از 6 تا 15 درصد کروم با اندازه های متفاوت کربن ساخته شد.

آزمایش ذوب Brearley در ابتدا خوب نبود. آنها بارها و بارها شکست خوردند و بلوک های فولادی را که برای گوشه ای از زمین اثبات نشده بودند انداختند. با گذشت زمان، فولاد بیشتر و بیشتر شد و به تپه ای کوچک از فولاد تبدیل شد که پس از خورشید و باران زنگ زده شد. یک روز، محققان تصمیم گرفتند قطعه را تمیز کنند. در فرایند حمل و نقل، چندین قطعه فولاد در شمع تکه های فولادی خورنده دیده می شد. چرا این قطعه از فولاد زنگ نزده؟ پس از مشاهدات مکرر و آزمایشات، Brearley شگفت زده شد. برای کشف رمز و راز این عجیب و غریب، او تصمیم به مطالعه فولاد عجیب و غریب.

Brearley با احتیاط به یاد می آورد و سوابق تست را تکرار می کند. Brearley تصمیم گرفت آن را آزمایش کند تا ترکیب ترکیبات شیمیایی آن را بیابد. نتایج تشخیصی این آلیاژ آلیاژ کروم، کربن 0.24٪، کروم 12.8٪ است. برای Brearley برای تمیز کردن فولادهای خود با اسید نیتریک لازم بود و آنها را تحت یک میکروسکوپ بررسی کردند تا مقاومت بالقوه خود را در برابر حمله شیمیایی بررسی کنند. Brearley متوجه شد که فولاد جدیدش در برابر این حملات شیمیایی مقاوم بوده و نمونه را با عوامل دیگر، از جمله آب لیمو و سرکه، آزمایش می کند.

با این حال، Brearley اولین مخترع فولاد ضد زنگ نیست. در ابتدای قرن بیستم، دو مهندس Guyet فرانسه از Boluzi پیدا کرده اند که کروم مخلوط در آهن دارای مقاومت روشن و مقاوم در برابر خوردگی است، چرا که نمی دانست که استفاده از این آلیاژ چقدر است، و آن را آسان می توان آن را پرتاب کرد. در سال 1912، هاموس از ایالات متحده نیز فولاد ضدزنگ را ساخته است. هم زمان، کارشناس متالورژی آلمانی Shute Laws و مائو نیز دریافتند که در ذوب کروم، نیکل را می توان به فولاد زنگ نزن. آنها همانند خط آغازین تقریبا بریتانیا را پیدا کردند، اما پدیده های عجیب و غریب را تا یافته های Brearle نادیده گرفتند.

اکتشاف علمی دشوار و خسته کننده نیز پر از جالب و تصادفی است. مردم می گویند فولاد ضد زنگ یک "اختراع" اتفاقی است. این یک محصول جانبی تولید فولاد فلزی با تفنگ است. در سال 1915 کشف فولاد ضدزنگ Brearley در ایالات متحده ثبت شد و در سال 1916 در انگلیس ثبت شد. در این مرحله، Brearley و Moss یک کارخانه تولید کارد و چنگال از فولاد ضد زنگ را تاسیس کرد، دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی را در زمینه بهره وری قرار داد. به عنوان یک نتیجه از کارد و چنگال جدید از جنس استنلس استیل محبوب در اروپا، و بعد از آن در سراسر جهان گسترش یافته است. برلی شهرت خوبی به دست آورد، او به نام " پدر فولاد ضد زنگ "


اطلاعات بیشتر، اینجا را کلیک کنید >> یا ایمیل به info@shew-esteelpipe.com   برای معرفی مفصل در مورد محصولات فولادی ضد زنگ !