کدام فولاد می تواند به عنوان فولاد کم آلیاژ تعریف شود؟

کدام فولاد را می توان به عنوان فولاد آلیاژی پایین تعریف کرد؟

 

در میان فولادهای آلیاژی وقتی که افزودن عناصر آلیاژی مانند آلیاژ نیکل، کروم و مولیبدن می تواند از 2.07٪ تا سطوح نزدیک به سطح فولاد ضد زنگ که حداقل کراس 10٪ را تشکیل می دهند، به عنوان فولادهای کم آلی . همانطور که در مورد فولادها به طور کلی، فولادهای کم آلیاژ را می توان بر اساس طبقه بندی کرد:

 

• کروم - فولاد مولیبدن (فولاد مقاوم در برابر حرارت بالا)

این سری از فولاد آلیاژی پایین شامل کراپ 0.5٪ تا 9٪ و 0.5٪ تا 1٪ Mo است. کربن آن

محتوا به طور متوسط کمتر از 0.20٪ است. محتوای کروم توانایی ضد اکسیداسیون و ضد خوردگی آن را بهبود می بخشد و م افزایش دهنده قدرت خود را در شرایط با درجه حرارت بالا؛ شرایط تهیه فولاد معمولا از طریق فرایندهای خنک کننده یا نرمالیزه کردن و خرد کردن رقیق می شود. فولاد کروم مولیبدن به طور گسترده ای در زمینه هایی مانند صنعت نفت و گاز، نیروگاه ها و دیگر برنامه های کاربردی با درجه حرارت بالا استفاده می شود.

استانداردهای موجود: AISI 4140 / AISI 4130

 

• آب و هوا فولاد (کم آلیاژ کم کربن فولاد)

فولاد آب و هوا یک فولاد با مقاومت بالا بین فولاد معمولی و فولاد ضد زنگ است که تحت نام Cor-ten فولاد مشهور شناخته شده است، یک گروه از آلیاژهای فولادی است که برای جلوگیری از نیاز به پوشش و توسعه ظاهر مانند زنگ مانند صورت گرفته است چندین سال در معرض هوا قرار گرفته است. فولاد هوازدگی نسبت به سایر فولادها مقاومت به خوردگی جو را افزایش داده است. به عبارت ساده، فولاد مجاز به زنگ زدگی است و زنگ آن یک پوشش محافظتی است که سرعت خوردگی های آینده را کاهش می دهد.

استانداردهای موجود:

صفحات: ASTM A242 / ASTM A606 نوع 4 / ASTM A588


• فولاد نیکل (کم آلیاژ فولاد کم دما )

کم درجه حرارت پایین خدمات فولاد با اضافه کردن 2.5٪ تا 3.5٪ نیکل در فولاد کربن برای افزایش سختی دمای پایین آن تشکیل شده است. نیکل می تواند ماتریس فریت را کاهش دهد در حالی که Ar3 (درجه حرارت سوم تحول) را کاهش می دهد که به تشکیل دانه های خوب کمک می کند. علاوه بر درمان عادی در طول فرایند تولید. متوسط فولاد در محيط کم دما، قدرت بيشتري دارد اما ضخامت و سختي کمتري دارد، به اين ترتيب شانس شکني شکننده را افزايش مي دهد. اگر فولاد در محيط کم دما مورد نياز باشد، داشتن سختي کم دماي بالا ضروري است. هر فولاد مناسب برای این منظور فولاد سرویس پایین یا فولاد نیکل نامیده می شود.

استانداردهای موجود ASTM A265 / ASTM A203


• عملکرد بالا و فولاد قدرت کششی بالا

این سری از فولاد آلیاژی کم Mn، Ni، Cr، Mo و غیره می تواند قدرت ماتریس فریت را افزایش دهد؛ تشدید گرایش را بهبود بخشد و اجازه کنترل بهتر اندازه دانه را می دهد. این نوع فولاد تحت شرایط جوشکاری می تواند نیاز به مقاومت بالا، مقاومت در برابر خوردگی یا بهبود سختی برشی و دیگر خواص مکانیکی را تامین کند. این نوع فولاد توانایی جوشکاری خوب با قدرت عملکرد 70 تا 120 کیلو وات و استحکام کششی از 90 تا 150 کیلو وات است.

استانداردهای موجود:

صفحات: ASTM A204 GR. A، B، C / ASTM A336 / ASTM A387

لوله و لوله: ASTM A209 / ASTM A335 / ASTM A213 / ASTMA182