چه چیزی باید بدانید زمانی که جوش لوله فولادی آلیاژ پایین؟

هنگام جوشکاری لوله فولادی آلیاژی چه چیزی باید بدانید؟

4340 lowalloysteel.jpg


لوله های فولادی آلیاژ پایین لوله W است؟ مواد افزودنی از عناصر آلیاژی مانند آلیاژ نیکل، کروم و مولیبدن می توانند از 2.07٪ تا سطح نزدیک به سطح فولاد ضد زنگ که حاوی حداقل 10٪ کروم هستند، به عنوان لوله های آلیاژی با ضخامت کمتر تعریف شوند.  

با افزایش مقدار کربن یا آلیاژ، فولاد آلیاژی کم معمولا به دلیل افزایش سختی منطقه آسیب دیده به جوش تبدیل می شود. نیاز به درمان حرارتی پس از جوش (PWHT) این اتصالات نیز افزایش می یابد. PWHT نقش مهمی در تعیین مقاومت فولاد آلیاژی دارد. حتی پس از جوش و در طول PWHT، ریزساختار مواد را می توان نابود کرد. اگر این اتفاق می افتد، پس از آن ماده تمام قدرت خزش خود را از دست می دهد.


اما این به این معنی نیست که لوله های فولادی کم آلیاژ قابل جوش نیستند. لوله های فولادی آلیاژی به طور کلی قابل جوشکاری هستند و می توانند با اکثر فرایندها جوش داده شوند، تا زمانی که اقدامات احتیاطی لازم برای اجتناب از نقص انجام شود. مهم است بدانیم ترکیب مواد که به طور قابل توجهی بر روی جوش پذیری اثر می گذارد. ترکیب نیز در شناسایی سطوح مجاز از عناصر باقی مانده مانند گوگرد و فسفر مهم است که می تواند به مشکلات ترک خوردگی مایعات یا ترک خوردگی منجر شود.


جوش فولاد آلیاژی کم در دمای بالا انجام می شود. دمای پیش گرم و دمای Interpass در محدوده 400-550 درجه فارنهایت نگهداری می شود. برای جلوگیری از ترک خوردگی تولید هیدروژن، استفاده از فرآیندهای هیدروژن پایین و مواد مصرفی مهم است، به خصوص به عنوان افزایش مقدار کربن و آلیاژ، و افزایش ضخامت بخش، افزایش می یابد خطر ترک خوردگی هیدروژن. برای کاهش میزان هیدروژن در منطقه جوش ممکن است نیاز به درمان پس از گرما باشد.


فولاد آلیاژی جوشکاری یک پیشنهاد مهم و چالش برانگیز است که نیاز به درک و آماده سازی دارد. مثال خوبی از مواد AISI 4130 است. 4130 لوله های کرومولی برای هواپیما اغلب با سیم پیچ های فولادی ملایم er70s-2 معمولی جوش داده می شوند. در فرایند جوشکاری، 4130، تولید نقایص جوشکاری مانند ترك سرد، تركیو داغ و ترك اصلاح شده آسان است. كنترل سختگیرانه در طی جوشكاری برای اطمینان از کیفیت كابل و کیفیت اتصال جوشکاری ضروری است. بنابراین انتخاب از مواد جوشکاری بسیار مهم است و باید اصل تطبیق مواد جوشکاری را دنبال کند.

 

AISI 4330 یک فولاد آلیاژی پایین است که در آن نیاز به مقاومت بالا و چقرمگی خوب و همچنین قدرت خستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اندازه و قیمت، لطفا یک درخواست برای نقل قول ارسال کنید info@shew-esteelpipe.com