تاثیر عناصر آلیاژی در لوله های فولادی چیست؟

تاثیر عناصر آلیاژ در لوله های فولادی چیست؟

elements in metal.jpg


فولاد آلیاژ فولادی است که دارای مقدار کمی از یک یا چند عنصر (به غیر از کربن) مانند منگنز، سیلیکون، نیکل، مس، کروم و مولیبدن علاوه بر این است. این آلیاژ را تولید می کند که خاصیت خاصی ندارد که در فولاد کربن یافت نشد .

لوله های ساخته شده از فولاد آلیاژی دارای ویژگی های عملکرد استثنایی هستند. آنها به طور کلی برای برنامه های مربوط به انرژی شامل حفاری نفت و گاز و در قطعات ماشین تحت فشار قرار می گیرند. آیا خواص خود را در لوله های آلیاژی مشخص می کنید؟

 

منگنز (Mn)

منگنز به طور کلی برای بهبود خمشی گرم استفاده می شود. اثر آن بر روی تعادل فریت / آستنیت با درجه حرارت متفاوت است: در دمای پایین منگنز یک تثبیت کننده آستنیت است، اما در دماهای بالا فریت را تثبیت می کند.

 

سیلیکون (سی)

سیلیکون مقاومت در برابر اکسیداسیون را افزایش می دهد، هر دو در دماهای بالا و در محلول های قوی اکسید کننده در دماهای پایین. این میکروارگانیسم فریتیک را افزایش می دهد و قدرت را افزایش می دهد.

 

نیکل (نیکل)

یک عنصر مهم برای فولاد ضدزنگ. نیکل به طور کلی باعث افزایش انعطاف پذیری و سختی می شود. همچنین باعث کاهش میزان خوردگی در حالت فعال می شود و بنابراین در محیط های اسیدی مفید است.

 

مس (Cu)

برای کاهش کار سخت شدن در نمرات طراحی شده برای بهبود ماشینکاری، می توان از مس استفاده کرد. همچنین ممکن است برای ارتقاء قابلیت قالب بندی افزوده شود.

 

کروم (کروم)

مهم ترین عنصر آلیاژی در فولاد ضد زنگ باعث افزایش مقاومت اولیه در برابر خوردگی می شود. تمام فولادهای ضد زنگ دارای مقدار کروم حداقل 5/10 درصد و مقاومت خوردگی، محتوای کروم بالاتر را افزایش می دهد.

 

مولیبدن (مو)

مولیبدن به طور قابل توجهی مقاومت در برابر خوردگی یکنواخت و موضعی را افزایش می دهد.


اطلاعات بیشتر در مورد لوله فولادی آلیاژ، ایمیل به: info@shew-esteelpipe.com