فولاد کربورینگ چیست؟

Carburizing یک نوع از تکنولوژی درمان سطح گرم است که در آن فولاد رفع جذب کربن پس از carburizing سطح قطعات فولادی جذب می کند. Carburizing همچنین به عنوان مورد سخت شدن شناخته شده است که در آن ما سخت تنها مورد از بخشی و هسته باقی خواهد ماند سخت است. فولاد مورد استفاده برای ساخت قطعات فولادی carburized فولاد carburized است. فرآیند اصلی حرارتی فولاد carburized عموما خنک و خنک نگه داشتن در دمای پایین پس از carburizing است. هسته بخش تحت درمان، مارتنزیت کم کربن با قدرت و سختی کافی است و سطح مارتنزیت سخت و مقاوم در برابر سایش و مقدار مشخصی از کاربید های خوب است.

هدف carburizing این است که برای رسیدن به یک مقاوم در برابر سایش مقاوم در برابر هسته سخت. برخی از قطعات ساختاری مانند چرخ دنده ها در خودروها و تراکتورها، کامیونها و پین های پیستونی در موتورهای احتراق داخلی کار می کنند و تحت تاثیر شدید یا سایش قرار می گیرند. شرایط سخت کاری این قطعات به سختی سطح و مقاومت در برابر سایش نیاز دارند، در حالی که قلب نیاز به نیروی بالاتر و سختی مناسب دارد.این امر می تواند توسط فولاد کربن کاربروزیده، خنک و خنثی شود.در این زمان، هسته قطعات یک ساختار خنک کننده فولاد با کم کربن است که از چقرمگی و مقاومت کافی برخوردار است و سطح (در یک عمق خاص) دارای کربن بالا (0.85٪ ~ 1.05٪)، پس از خشك كردن بسیار سخت است (HRC> 60)، و می تواند مقاومت خوبی در برابر سایش ایجاد كند.

نفوذ کربن می تواند به طور قابل توجهی مقاومت در برابر سایش، دوام، سختی و دیگر خواص قطعات فولادی را بهبود بخشد. محتوای کربن فولاد کربوریزه به طور کلی بسیار پایین است (بین 0.15٪ ~ 0.25٪)، نوعی از فولاد کم کربن است. محتوای کربن کم، تضمین می کند که بخش های carburized قلب دارای چقرمگی و پلاستیکی است. برای بهبود استحکام هسته فولادی، می توان مقدار مشخصی از عناصر آلیاژ را به فولاد اضافه کرد، مانند Cr، Ni، Mn، Mo، W، Ti، B و غیره. از جمله آنها، Cr، Mn، Ni و دیگر عناصر آلیاژی به طور عمده افزایش سختی پذیری فولاد را برای تقویت ساختار سطح و هسته پس از خنک کردن و خنک کردن دمای کم افزایش می دهند. علاوه بر این، مقدار کمی از Mo، W، Ti و سایر عناصر کاربید می تواند کاربید آلاینده پایدار را تشکیل دهد که نقش مهمی در پالایش دانه و مهار گرمادهی قطعات فولادی در طی کاربروزی دارد. بیومواد B (0.004٪ 0.001٪) می تواند به میزان قابل توجهی سخت شدن فولاد carburized فولاد را افزایش دهد.

فولاد کم کربن دارای مقدار بسیار کم کربن است که توسط روش های دیگر مانند سخت شدن القایی سخت می شود، بنابراین ابتدا با استفاده از کاربروزیدهی، ما در قسمت کربن نفوذ می کنیم و از این مولکول در دمای معینی برای رسیدن به ساختار مارنزیت استفاده می کنیم. AISI 1018 فولاد کربن ملایم دارای قابلیت جوش پذیری عالی است و یک پوشش یکنواخت و سخت را تولید می کند و به عنوان بهترین مواد فولادی carburized محسوب می شود.