کاربرد عملی لوله های تیتانیوم مورد استفاده در نیروگاه

کاربرد عملی لوله های تیتانیوم مورد استفاده در نیروگاه

Titanium tubing used in power plant.jpg


مقدار زیادی سوپرآلیاژ مورد استفاده در دیگ بخار راکتور هسته ای وجود دارد. مونل 400، Inconel 600 و Incoloy 800 در دستگاه تولید ژنراتور بخار در نیروگاه هسته ای استفاده شده است. ویژگی های دراماتیک Titanium آن را برای برنامه های کاربردی حتی مناسب تر می کند. از نظر نسبت قدرت نسبت به وزن، آن را برای استفاده در هواپیمایی نظامی و تجاری ارزشمند می کند؛ پیشرفت های آلیاژی به استفاده از آن در زمینه مهندسی پزشکی منجر شده است و شاخص مطلوبیت بالای آن منجر به استفاده گسترده در تولید برق، صنایع شیمیایی و صنایع صنعتی و سایر کاربرد هایی است که هر دو مقاومت و مقاومت خوردگی مطلوب هستند. از سال 1972، لوله های تیتانیوم خازن های سطح نیروگاه ها خدمات خام خوردگی را ارائه می دهند.

 

در اوایل دهه 1970 یک نیروگاه آمریکایی خطر بی سابقه ای برای نصب لوله های درجه 2 تیتانیوم در خازن های سطح خود داشت. اینها قطعا اولین خازنهای سطح کامل نیروگاه بود که با استفاده از تیتانیوم درجه 2 تکرار شدند. هر ساله تاسیسات چند ساله آزمایش تیتانیوم مستقل در برابر مواد مخدر از جمله فلزات غیر آهنی، لوله های فولادی ضدزنگ، تیتانیوم Gr انجام شد. 2 لوله برای استفاده در سیستم های خنک کننده خود را یک بار از طریق استفاده از آب شور، آب دریا و یا ترکیبی از هر دو برای خنک کننده کندانسور.

در حال حاضر فولاد ضد زنگ و تیتانیوم برای شرایط عملیاتی خاص برای بسیاری از پروژه ها با مزایای متعددی محاسبه می شود. در هر دو آزمایش، تیتانیوم تنها ماده ای بود که در این محیط های خصمانه به طور کامل تحت تاثیر قرار نگرفت:

1.پرداختن قابلیت اطمینان

تیتانیوم به طور خاص می تواند پیشرفت های عمده ای از قبیل سرعت آب بالاتر، ترویج ضرایب حرارت بهتر، مقاومت عالی در برابر سایش، فرسایش و خوردگی و در نتیجه بهبود مقاومت در برابر سایش؛

راه حل های مقرون به صرفه 2.More

اولین سرمایه گذاری بالاتر است، اما هزینه های نگهداری و اعتبار زمانی مواد صرفه جویی می شود.

از آنجایی که این دو پروژه اول، چندین کارخانه ایالات متحده، تیتانیوم GR را انتخاب کرده اند. 2 لوله به عنوان مواد برای کاهش مشکل از کندانسور و شکست لوله های مربوط به دیگ بخار. در واقع، بیش از 600 میلیون فوت از لوله تیتانیوم جوش داده شده بدون یک رویداد خوردگی گزارش شده است. این یک رکورد استثنایی است.


تولید لوله های تیتانیوم تا 20 سال گذشته بسیار پیشرفت کرده است. لوله ها عمدتا لوله های جوش داده شده از ASTM SB 338 درجه 2 ساخته شده در خط تولید مداوم است. تمام عملیات تولید (جوشکاری، انجماد، آزمایش غیر مخرب) به طور کامل اتوماتیک برای تولید لوله های با کیفیت بالا در مقادیر زیاد هستند. هر نوع لوله تیتانیوم جوش داده شده یا بدون درز، لوله های تجاری خالص یا تیتانیوم، برای ما تماس بگیرید + 86-029-89104895 یا ایمیل info@shew-esteelpipe.com

 

 

مرجع: http://www.powermag.com/titanium-tubing-still-going-strong-after-40- سال /