فولاد گالوانیزد

گالوانیزه چیست؟

گالوانیزه سازی یا گالوانیزه سازی ، فرایندی ساختنی است که در آن یک پوشش روی روی فولاد یا آهن قرار می گیرد تا از آن محافظت کرده و از زنگ زدگی جلوگیری کند. چندین فرآیند گالوانیزه در دسترس است ، اما متداول ترین روش ارائه شده و مورد استفاده گالوانیزه گرم می باشد.

فولاد گالوانیزه به دلیل دوام طولانی که از استحکام و شکل پذیری فولاد بعلاوه محافظت در برابر خوردگی پوشش روی و آهن برخوردار است ، از محبوب ترین انواع فولاد است. روی با ایجاد مانعی در برابر عناصر خورنده ، از فلز پایه محافظت می کند و فداکاری ماهیت پوشش باعث تولید یک محصول فولادی با دوام و با کیفیت می شود.

این تطبیق پذیری آن را در انواع پروژه ها و صنایع از جمله کشاورزی ، خورشیدی ، خودرو ، ساخت و ساز و غیره قابل استفاده می کند. در زیر ، هدف ما ارائه توصیف جامعی از نحوه پردازش فولاد گالوانیزه ، روشهای مختلف گالوانیزه ، مزایای آن و نحوه استفاده از آن در این صنایع مختلف است.

مزایای استفاده از فولاد گالوانیزه چیست؟

بسیاری از صنایع مختلف عمدتا از فولاد گالوانیزه استفاده می کنند ، زیرا مزایای آن برای صنایع از مزایای گسترده ای برخوردار است ، از جمله:

هزینه اولیه کمدر مقایسه با بیشتر فولادهای تیمار شده. علاوه بر این ، فولاد گالوانیزه بلافاصله آماده استفاده هنگام تحویل است. این به آماده سازی اضافی سطح ، بازرسی ، رنگ آمیزی / پوشش ها و غیره نیاز ندارد که باعث صرف هزینه های بیشتر شرکتها در پایان آنها شود.

عمر طولانی تر.با گالوانیزه انتظار می رود که یک قطعه فولاد صنعتی در محیط های متوسط ​​بیش از 50 سال دوام داشته باشد و با قرار گرفتن در معرض آب شدید می تواند بیش از 20 سال دوام بیاورد. بدون نیاز به تعمیر و نگهداری. افزایش دوام محصول نهایی فولاد ، قابلیت اطمینان محصول را نیز افزایش می دهد.

آند قربانیاطمینان حاصل می کند که هر فولاد آسیب دیده توسط پوشش روی محافظت می شود. مهم نیست که بخش فولادی کاملاً در معرض دید باشد. روی هنوز اول خورده می شود. این پوشش ترجیحاً در برابر فولاد خوردگی ایجاد می کند و باعث ایجاد یک محافظت فداکارانه در مناطقی می شود که آسیب دیده اند.

مقاومت در برابر زنگ زدگیاز پوشش روی. عناصر آهن موجود در فولاد به طرز باورنکردنی در معرض زنگ زدگی قرار دارند ، اما افزودن روی به عنوان یک بافر محافظ بین فولاد و هرگونه رطوبت یا اکسیژن عمل می کند. فولاد گالوانیزه بسیار محافظ است ، از جمله گوشه های تیز و فرو رفتگی هایی که نمی توان با پوشش های دیگر محافظت کرد و باعث می شود در برابر آسیب مقاومت کند.

روشهای مختلف گالوانیزه کردن

همانطور که در بالا گفته شد ، چندین فرآیند مختلف برای فولاد گالوانیزه وجود دارد.

گالوانیزه گرم

اولین و اصلی ترین روش برای گالوانیزه ، گالوانیزه گرم است. روند کار بسیار مشابه آنچه که از نام آن پیشنهاد می شود ، است! در این روش ، فولاد یا آهن در یک استخر مذاب روی غوطه ور می شود که دمایی را در حدود {1}} درجه فارنهایت (460 درجه سانتیگراد) حفظ می کند. این حمام مذاب پیوند متالورژی بین روی و فلز دریافت کننده را آغاز می کند. پس از بیرون آمدن فلز از حمام ، در برابر قرار گرفتن در معرض جو واکنش نشان می دهد و روی خالص با اکسیژن مخلوط می شود و اکسید روی ایجاد می کند. اکسید روی بیشتر به دی اکسید کربن واکنش داده و کربنات روی تشکیل می دهد که پوشش محافظ نهایی ماده را تشکیل می دهد. نشانه گویای ماده گالوانیزه گرم غوطه وری وجود یک الگوی کریستالی مانند در سطح است که گاهی اوقات به آن "اسپنگل" گفته می شود.

روش گالوانیزه داغ یک انتخاب اقتصادی است که می تواند به سرعت در هر دو شکل ساده و پیچیده اجرا شود.

مواد پوشش داده شده جدید را می توان به روشی مشابه مواد بدون روکش کار و ماشین کاری کرد. از فولاد گالوانیزه می توان در کاربردهای با دمای بالا تا 392 درجه فارنهایت استفاده کرد ، اما استفاده در دمای بالاتر از آن سطح باعث لایه برداری لایه کربنات روی می شود.

گالوانیزه شدن

گالوانیزه شدن نتیجه ترکیب فرآیندهای بازپخت و گرم شدن گالوانیزه به منظور تولید یک پوشش تخصصی روی فولاد است. فرآیند گالوانیزه سازی از طریق بازپخت فوری و داغ انجام می شود که باعث ایجاد رنگ خاکستری مات می شود.

فولاد گالوانیزه یک محصول آلیاژی روی و آهن است ، جایی که فلز پایه توسط فرآیند غوطه ور گرم پوشانده می شود ، سپس گرم می شود تا آلیاژ بین پوشش روی مذاب و فولاد ایجاد شود. پایان حاصل یک سطح مات کسل کننده است. فولاد گالوانیزه منجر به جوشکاری می شود و سطح برای چسبندگی رنگ بسیار عالی است.

پیش گالوانیزه

همچنین مشابه روش گالوانیزه گرم می باشد ، اما در اولین مرحله تولید انجام می شود. پیش گالوانیزه فرآیندی است که شامل نورد ورق فلز از طریق ماده تمیز کننده برای پر کردن سریع مواد برای گالوانیزه شدن است. سپس ، این فلز از یک استخر روی مایع مذاب عبور داده می شود و بلافاصله پس زده می شود. مزیت اصلی این روش این است که سیم پیچ های ورق فولاد را می توان به سرعت در مقیاس بزرگ با یک پوشش یکپارچه نسبت به روش سنتی غوطه وری گالوانیزه کرد.

الکتروگالوانیزه کردن

منحصر به فردترین این روشها ، الکتروگالوانیزه شامل غوطه وری مواد در یک گودال مذاب روی نیست. در عوض ، یک جریان الکتریکی به محلول الکترولیتی وارد می شود که روی فولاد اعمال می شود و باعث کاهش یون های روی مثبت به فلز روی می شود - سپس روی فولاد با بار مثبت رسوب می کند. مانند قبل از گالوانیزه سازی ، این روش به طور معمول در اولین مرحله تولید انجام می شود.