استانداردها برای مس و آلیاژ مس

سیستم های استانداردهای مختلفی در مناطق مختلف وجود دارد و اغلب لازم است که بتوان این ها را (مانند استانداردهای اروپایی، قدیمی بریتانیایی، آمریکایی و ژاپنی) مقایسه کرد و معادل هایی پیدا کرد.

CDA این اطلاعات را فراهم می کند تا کاربران بتوانند این کار را انجام دهند، از طریق این وب سایت، نشریات آن و سرویس استعلام آنلاین آن.

این بخش ارائه می دهد بررسی اجمالی از استانداردها به علاوه جداول اطلاعات دقیق پوشش کسانی که قابل اجرا در انگلستان، با لینک به استانداردهای کامل مربوطه است. CDA توصیه می کند که استانداردها برای کسب اطلاعات کامل در مورد هر مس یا آلیاژ مس مشورت شوند.


استانداردهای انگلستان و اروپا


مس ها و آلیاژهای مس نیز مانند سایر مواد تحت پوشش استانداردها قرار دارند. استفاده از استانداردها در تعریف مناسب از نوع، فرم و شرط یک alloy ضروری است. استانداردها بخشی از زبان فنی مورد استفاده در ارتباط بین تولیدکنندگان محصولات، تولیدکنندگان، طراحان و استوکیست ها و هر فرد فنی مربوط به استفاده از مواد را تشکیل می دهند. برای تعریف یک alloy با نام مشترک آن کافی نیست، مانند 'برنج' یا 'برنز'. سال هاست که آلیاژهای مس تحت پوشش استانداردهای بریتانیا (BS) قرار دارند. در بیشتر موارد، این ها جایگزین استانداردهای اروپایی (EN) شده اند که در دیگر کشورهای عضو CEN اعمال خواهد شد.

سری EN از تعیین برای مس و آلیاژ مس ارائه انتخاب مواد با توجه به طیف بسیار گسترده ای از استفاده از پایان. آنها نشان دهنده یک توافق اجماع در کسانی که اغلب توسط مصرف کنندگان سفارش داده شده است. از آنجا که تعداد زیادی از ترجیحات ملی باید در برابر پیشینه یک توافق پان اروپایی برای توسعه استانداردهای تنگ محصول در نظر گرفته شود، استانداردهای اروپایی پیچیده تر از استانداردهای قدیمی بریتانیا هستند. علاوه بر این، استانداردهای اروپایی تمایل به پوشش زمینه های باریک تر از استانداردهای بریتانیا دارند؛ از این رو در سری EN بیشتر از سری BS قدیمی وجود دارد. BS EN تصویب بریتانیا از استانداردهای EN است (نگاه کنید به BS EN به جدول مقایسه BS).

دو سری تخصصی تر و دقیق تر از استانداردهای مواد در بریتانیا اعمال می شود: استانداردهای دفاعی (دف استن) و سری هوافضای استاندارد بریتانیا (BS B).

استانداردهای دفاعی (دف استن)

این استانداردها توسط وزارت دفاع حمایت می شوند و شامل مشخصات برنز آلومینیوم، برنز سیلیکون آلومینیوم و مس-نیکل های مورد استفاده در درخواست کاربردهای نظامی هستند، جایی که چقرمگی شکستگی بالا، قابلیت ترامدی مغناطیسی پایین و مقاومت در برابر خوردگی عالی مورد نیاز است. دف استن قبلاً به عنوان استانداردهای مهندسی نیروی دریایی (NES) تعیین شده بود.

استانداردها مربوط به کلاس های کشتی و شامل جزئیات اجباری، تست غیر مخرب توسط روش های مافوق صوت، رنگ penetrant و اشعه ایکس است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از دف استن برای آلیاژ مس، مشاهده خلاصه ای از استانداردهای قابل اجرا و یا بازدید از نمونه کارها استانداردهای دفاع (ثبت نام مورد نیاز).

سری هوافضای استاندارد بریتانیا

این استانداردها بر اساس EN فعلی و یا تعیین مواد قدیمی BS اما توسعه یافته بودند برای دیدار با الزامات دقیق تر از صنعت هوافضا — خواص مکانیکی افزایش یافته و محدودیت های ترکیب تنگ تر.

برای مشاهده عناوین و دامنه به صفحه استانداردهای سری هوافضای BS مراجعه کنید.

اطلاعات ارائه شده در این وب سایت خلاصه ترکیب های اصلی و ارائه خواص مکانیکی معمولی و استفاده می کند.

استانداردهای آمریکایی (ASTM)

آمریکایی ها معمولاً با استانداردهای بریتانیایی یا اروپایی آشنا نیستند. آنها با استفاده از UNS (سیستم شماره گذاری متحد) است که پذیرفته شده سیستم تعیین آلیاژ در آمریکای شمالی برای محصولات آلیاژ مس و مس wrought و بازیگران آن توسط ASTM و SAE مدیریت می شود. هنگامی که تولید برای ایالات متحده، ضروری است برای پیدا کردن تعیین مواد بریتانیا یا اروپا است که معادل تعیین مواد موجود ایالات متحده است. کلید مس را در زیر ببینید.