برخی از مشکل در مورد 4130 جوش فولاد کروم مولیبدن

با توجه به مقاومت بالا و ضخامت کم، 4130 فولاد Cr-Mo به طور گسترده ای در تجهیزات ورزشی مانند نمونه های هواپیما، فریم های اتومبیل مسابقه ای، فریم های ضد رول، بوم، دوچرخه و موتور سیکلت استفاده می شود. جوش قوسی تنگستن (GTAW) می تواند برای جوش 4130 فولاد CrMo به راحتی استفاده شود. مشكلات 4130 مواد كروم مولیبدن با استفاده از جوشکاری قوس آرگون شایع شده است. وضعیت خاص نیاز به ارزیابی بر اساس برنامه تمرینی است.

 

س: آیا می توان مواد 4130 کروم مولیبدن را با جوشکاری قوس آرگون جوش کرد؟

A: بله، جوشکاری قوس آرگون 4130 کروم مولیبدن در سالهای زیادی در زمینه هوافضا استفاده شده است. همانطور که با تمام جوشکاریها، جوشکاری قوس آرگون نیاز به روش و تکنیک های معقول دارد. سطوح بیرونی و لکه های روی سطح لوله های فولادی باید با ماسه کاغذ و استون ابری تمیز شود، و برای برداشتن سطح جوشکاری، باید بافت ها و گوشه ها را تمیز کرد.

 

س: آیا نیاز به پیش گرم شدن است؟

الف: بخشی از لوله نازک (ضخامت کمتر از 0.12 "یا 3 میلی متر) به طور کلی نیازی به دمای پیش گرم در حدود 149-204 ℃ برای رسیدن به اثر مورد نظر نیست. اما قبل از جوشکاری، لوله فولادی خود نباید پایین باشد از دمای اتاق حدود 21 ℃.

 

س: چه نوع سیم باید استفاده شود؟

A: گزینه های زیادی برای سیم جوش وجود دارد، اما ایده آل این است er80s-d2 که قدرت جوشکاری اساسا نزدیک به قدرت 4130 است. Er70s-2 همچنین می تواند در نظر گرفته شود، با شدت کمی ضعیف، اما قابلیت انعطاف پذیری. با این وجود، از طریق طراحی ساختاری معقول (از قبیل اضافه کردن میله های تقویت کننده یا پشتیبانی از لوله ها)، پشتیبانی از چند نقطه و جوش های طولانی می تواند برای قدرت نامناسب سیم خود را تشکیل دهد.

 

س: چرا سیم جوش ساخته شده از 4130 توصیه نمی شود؟

A: سیم 4130 به طور کلی برای قطعه کار استفاده می شود که تحت درمان گرما در عقب قرار می گیرد. با توجه به سختی بالا و انعطاف پذیری ضعیف، برای استفاده در تجهیزات ورزشی مانند هواپیما، فریم های مسابقه ای و فریم های لرزشی توصیه نمی شود. بعضی از جوشکارها از سیم فولادی ضد زنگ آستنیتی برای جوش 4130 لوله فولادی مثل سیم های 310 و 312 سیم فولادی ضد زنگ استفاده می کنند. مارک های دیگر از فولاد ضد زنگ می تواند باعث ترک خوردگی شود، و سیم جوشکاری فولاد ضد زنگ معمولا گران تر است.

 

س: آیا 4130 لوله فولادی نیاز به تمیزکاری دارد تا پس از جوشاندن تنش را از بین ببرد؟

A: به طور کلی، لوله نازک دیواره نیازی به تنش نیست و مواد با ضخامت دیواره بیش از 0.12 یا 3 میلی متر بهتر است پس از جوشکاری حرارت عملیات انجام شود. دمای مطلوب برای درمان لوله اتصالات 593 ℃. شعله ی بی طرف اکسیژن و استیلن می تواند برای گرم شدن مورد استفاده قرار گیرد که باید برای جلوگیری از گرمای بیش از حد محلی حرکت کرد.

 

س: آیا جوش مادری به حفاظت از گاز نیاز دارد؟

الف: معمولا سپر گاز پشتی جوش نداشته باشد، اگر چه برخی از جوشکارها این کار را انجام می دهند، سپر گاز پشتی برای جوشکاری بد نیست، و برای برخی جوش ها، کیفیت جوشکاری مهره را بهبود می بخشد.

 

س: آیا قطعه کاری جوش داده می شود؟

A: خیر، خستگی سریع قطعات جوشکاری ممکن است باعث مشکلات زیادی مانند ترک ها و اشک های سطحی شود. اطمینان حاصل کنید که قطعه کار به طور طبیعی خنک می شود.