SA335 P92 تجزیه و تحلیل جوش پذیری فولاد

تجزیه پذیری فولاد SA335 P92

 

فولاد P92 که در ژاپن در سال 1990 طراحی شده و همچنین به عنوان NF 616 شناخته می شود، فولاد جدیدی است که با اضافه کردن عنصر W و کاهش محتوای MO بر اساس فولاد P91 توسعه یافته است. فولاد SA335-P92 تبدیل به امیدوار کننده ترین مواد مورد استفاده در لوله بخار اصلی برای نیروگاه های مجهز به فسیلی فوق بحرانی است. در فرایند پیش گرم شدن، جوش جوش، ضخامت ورق، عرض جوش و پس پردازش جوش، جوش فولاد p91 دشوار و آسان است.


1. حساسیت جوش جوش کمتر از فریت سنتی است.

پیش گرم کردن فولاد P91 تا 180 درجه می تواند میزان کرک را صفر کند، در حالی که فولاد P22 باید به دمای 300 درجه سانتیگراد پیش گرم شود.


2. فولاد P92 تا به موقع بودن واضح است.

استحکام فولاد P92 به 3000 ساعت کاهش یافته است. اثر ضربه فولاد P92 تا قبل از دوره محدود سازی به حدود 70J از 220J کاهش یافت. پس از محدودیت 3000 ساعته، گرایش تأثیر کار به ادامه کاهش می یابد، واضح نیست، و اثر ضربه در سطح 3000 ساعت پایدار خواهد بود. Timeliness در محدوده 550 ~ 650 ℃ رخ می دهد، که فقط محدوده دمای کاری است. مواد پایه به موقع بودن واضح است، همانند جوش جوشکاری.


3. سختی جوش لحیم کاری کمتر از فلز پایه است.

فلز جوش داده شده یک ساختار ریخته گری است که از یک حالت ذوب با درجه حرارت بالا سرد می شود. این امکان وجود ندارد که فرآیند TMCP (فرآیند کنترل حرارتی و مکانیکی) را تصویب کند، دانه اصلاح نشده است و Nb و دیگر عناصر میکرولیوژی هنوز در ماتریکس بدون به طور کامل رسوب کردن.


4. جوش اتصال ضعیف ترین است که بر ایمنی عملیات واحد تأثیر می گذارد.

از آنجا که عناصر تشکیل دهنده عناصر بالا، فولاد P92 مشکلات فنی زیادی در جوشکاری دارد، آسان است که انرژی کم اثر و کارکرد طولانی مدت شکست پیش از موعد نوع چهارم را داشته باشد. اگر کیفیت جوشکاری اطمینان نداشته باشد، P92 نمی تواند بزرگترین مزیت را ایفا کند و امنیت عملیات واحد را تهدید می کند.

 

از طریق تجزیه و تحلیل مشکلات در جوشکاری لوله P92، ما باید برخی اقدامات موثر را برای کنترل آن انجام دهیم:

(1) فولاد P92 باید با قطر بزرگتر از 3.2 میلیمتر، جوش چند کاناله جت کوچک و جریان نازک جوش داده شود؛

(2) الکترودهای جوشکاری مختلف به انواع مختلفی از پردازش جوش الکترود نیاز دارند. هنگامی که الکترودهای پوشش برای گذار انتخاب شده است، باید توجه ویژه ای به کنترل جریان و دما بین لایه ها داشته باشید و هر لایه پوشش جوش، سرباره جوش را با دقت تمیز کنید؛

(3) برای جلوگیری از از دست دادن گرما در طول عملیات حرارتی لوله های نازک با قطر بزرگ، جوش های جوش باید گسترش یافته و ضخیم شوند تا محدوده عایق را افزایش دهند. مهمتر این است که باز کردن لوله باشد.

 

فولاد P92 یکی از مهمترین مواد مورد استفاده در ساخت واحدهای نیروی مدرن بوده است. دانستن قابلیت پذیرش آنها باعث می شود تا ما در مورد کاربرد عملی خود بیشتر بدانیم. به عنوان یک تامین کننده و فروشنده فولاد آلیاژ، ما از تحقیقات صادرات برای لوله های ASTM A335 P91 استقبال می کنیم، برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.