جوانب مثبت و منفی در مورد فرآیند آبکاری در سنگ زنی

هونینگ فرآیند سنگ زنی قطعه کار با سرعت کم در حین چرخش سر و یا قطعه قطعه کار و حرکت متقابل با استفاده از مکانیسم در حال گسترش برای فشار دادن تعدادی از سنگ های روغنی نصب شده بر روی حاشیه سر شکاف به صورت شعاعی به سمت دیواره سوراخ لوله استی (مانند در شکل زیر نشان داده شده است). به منظور کاهش تأثیر چرخش کواکسیال مختلف بین دستگاه و قطعه کار روی دقت ماشین کاری قطعه کار ، باید ارتباط بین سر شکاف و دوک ابزار ابزار توسط سوراخ قطعه کار هدایت شود. در فرایند هیدینگ ، نقاط تماس با هم تداخل دارند بین سنگ فرش و دیواره سوراخ با یکدیگر تداخل می کنند و به هم می ریزند ، به طوری که سطح سوراخ مسیر برش مارپیچ متقاطع را نشان می دهد. این مسیر غیر تکراری با فرصت نقطه تداخل مساوی می کند و گرد و استوانه ای سوراخ و تار دائمی بهبود می یابد و مقدار زبری سطح دیواره سوراخ به طور مداوم کاهش می یابد. فرایند honing پس از دستیابی به دقت بعدی مورد نیاز به پایان می رسد.

 

Honing process

مزایای افتخار چیست؟

 1. دامنه پردازش گسترده.

  فرآیند صاف کردن عمدتاً در سطح داخلی فرآوری لوله های فولادی مانند سوراخ استوانه ای متناوب ، پله ها ، سوراخ کور و سوراخ مخروطی و غیره و همچنین برای هواپیما ، کره و تشکیل سطح و سطح استوانه ای استفاده می شود. طول دیافراگم از دیافراگم 1 ~ 1200 میلی متر یا بیشتر ، طول سوراخ 12000 میلی متر است. فرایند honing تقریباً برای تمام مواد قطعه کار مناسب است.

 2. کیفیت خوب سطح.

  پس از آبکاری سطح داخلی لوله به صورت متقاطع است که برای ذخیره روغن روغن کاری و نگهداری فیلم روغنکاری مناسب است. علاوه بر این ، سطح لوله های فولادی باعث ایجاد سوختگی ، ترک خوردگی ، خراب شدن و لایه سخت نمی شود زیرا نیروی سنگ زنی و گرمای آبگیری بسیار اندک است و سرعت آن چند دهم سرعت کلی سنگ زنی است.

 3. دقت ماشینکاری بالا.

  در هنگام سوراخ کردن سوراخ داخلی ، گرد و استوانه می تواند به 0.015 ~ 0.01 میلی متر برسد ، و مقدار زبری سطح Ra می تواند به 0.2 0.0 0.05 reach برسد. راندمان ماشینکاری آن شبیه به سنگ زنی است و می تواند بخشی از فرآیند سنگ زنی را جایگزین کند ، اما نمی تواند دقت موقعیت را بهبود بخشد.

 4. نیاز کم برای دقت دستگاه.

  علاوه بر دستگاههای مخصوص هلینگ مخصوص ، می توان از ماشینهای تراشکاری ، ماشینهای خسته کننده و ماشینهای حفاری نیز استفاده کرد.


در فرآیند آب بندی ، عدم تحمل اندازه سوراخ ، سنگفرش نامناسب ، سرعت دایره خیلی کم و سرعت زیاد برگشت زیاد یا دلایل دیگر می تواند منجر به خارج از تحمل گرد بودن سوراخ ، اندازه ، صاف بودن ، سطح ناهمواری خشن ، و حتی خراشیدن در حال حاضر ، استفاده از ساینده های فوق سنگین مانند الماس مصنوعی و نیترید بورم مکعب ، فناوری پیشرفته ای در زمینه پیشرفت دارد. هونینگ نه تنها به عنوان یک فرآیند ماشینکاری نهایی با نیازهای دقیق بالا مورد استفاده قرار می گیرد بلکه به عنوان یک فرایند میانی برای از بین بردن حاشیه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. هونینگ یک روش ماشینکاری کارآمد و با کیفیت است.


SHEW-E STEEL لوله های DOM و CDS روی باند کشیده شده را فراهم می آورد که سطح آن در صورت استرس بدون فشار و آنیل شدن و پایان دادن به سطح آن معمولاً 10-20 میکرو اینچ سفارش داده می شود. اگر به دنبال لوله های آبکاری دقیق هستید ، لطفا دریغ نکنید تا با ما در info@shew-esteelpipe.com تماس بگیرید.