تأثیر دمای هوای مختلف تا فولاد T91


 

فولاد درجه T91 دارای مزایای غیر قابل انعطاف از قبیل عملکرد عالی در دمای اتاق و مقاومت خزش عالی، ضریب انعطاف پذیری خطی پایین، هزینه پایین (5 / 9- 5/11٪ آلیاژ) و پایداری سازمانی عالی در شرایط دراز مدت، مواد قابل جابجایی لوله های فولادی دیگهای مورد استفاده برای نیروگاه های پر فشار فوق العاده بالا.

آنها با تقریبا 9٪ کروم و 1٪ مولیبدن آلومینیوم، آنها نیز بر اساس ترکیبات آنها 9 Cr 1 Mo فولاد نامگذاری شده اند. فولاد T91 دارای فاز مارتنزیتی در شرایط نورد گرم است که سختی بالاتر را تولید می کند، بنابراین برای کاهش سختی برای دریافت ماشینکاری مناسب، نیاز به رطوبت لازم است. دمای ترمیم فولاد T91 بیش از 790 ℃ است. دمای پایدار تقریبا بر روی ریزساختارها و خواص فولاد T91 تأثیری ندارد، در حالی که درجه حرارت خنک کننده بالاتر می تواند سازمان مجدد فرآیند را برای تولید فریت فاز و سازمان ناهموار ایجاد کند.

اخیرا یک مهندس از چین یک آزمایش را از طریق مشاهده فلزات، میکروسکوپ الکترونی اسکن و تست میکروکاردیوسی انجام داده است و تأثیر ساختار و سختی را در دمای مختلف (300 ~ 780 ℃) و دمای خنک کننده فولاد T91 مورد مطالعه قرار داده است. نتایج نشان داد که سختی کمتر از 300 ~ 400 ℃ کمی تغییر کرده است. زیر 500 ~ 600 ℃ برای منطقه حساس بارندگی کاربید است که تعداد زیادی از پراکندگی کاربید در ماتریس رسوب می کند، در این منطقه، سختی بالاتر است و روند رو به رشد دارد؛ هنگامی که درجه حرارت از 600 تا 780 ℃ افزایش می یابد، کاربید در امتداد مرز دانه تحویل به حد کافی و سختی کاهش می یابد. سختی کاهش می یابد به تدریج همراه با افزایش میزان خنک کننده خنک کننده، که خنک شدن آهسته از طریق محدوده حساس 500 ~ 600 ℃ با سرعت 5 ℃ / min، بارندگی پراکندگی کاربید و سختی ماتریس بالاتر؛ هنگامی که دمای حرارت 780 ℃ و سرعت خنک سازی سریعتر (50 ℃ / min) پس از خنک کردن فرآیند، محدوده بارندگی مقاوم در برابر کاربید ظاهر می شود و کاربید های کمتری در ماتریکس ظاهر می شود، سختی کمتر، عملکرد پردازش بهتر.

  

فولاد T91 در اجزای مهندس، کویل سوپرهیتر، سرامیک و لوله های بخار با ضخامت کمتر استفاده می شود. این باعث افزایش عمر خستگی حرارتی تقریبا ده برابر از سایر فولاد T می شود. این به آنها اجازه می دهد تا دمای کار را به سطح بالاتر افزایش دهند، و کارایی نیروگاه را افزایش دهند. لوله T91 متعلق به ASTM A213 است که سوپری حرارت دیگ فریت و آستنیتی و لوله فولادی بدون درز گرمایی مبدل حرارتی است. اطلاعات بیشتر در مورد فولاد T91 لوله، با ما تماس بگیرید.