چگونه شما می دانید کدام درجه از فولاد ضد زنگ شما؟

چگونه می توانید ستون های ضد زنگ شما را شناسایی کنید؟

 

فولاد ضد زنگ آلیاژ فولادی است که حاوی کروم، نیکل و دیگر عناصر مانند نیکل می باشد که می تواند با فولاد ضد زنگ آلیاژی شود و به پیچیدگی شناسایی فولاد ضد زنگ از سایر انواع فلز کمک می کند. آیا می دانید که فولاد ضد زنگ برای شناسایی سخت است؟


روشهای تشخیص حساسی میتوانند اساسا این سه طبقه را شناسایی کنند: فولاد ضدزنگ Cr (سری 400)، فولاد ضدزنگ Cr-Ni (سری 300) و فولاد ضد زنگ Cr-Mn-N (سری 200)، اما نمیتواند نمرات فولاد خاصی را تشخیص دهد . در مورد درجه فولاد ناشناخته، ما می توانیم بر اساس خواص فیزیکی و شیمیایی فولاد، با کمک ابزار ساده برای تعیین اینکه آیا از فولاد ضد زنگ و چه نوع فولاد ضد زنگ آن است. در اینجا چند روش شناسایی ساده برای شما ارائه خواهیم داد:

 

1. مشاهده رنگ مورد پس از برداشتن روند

به طور کلی، رنگ فولاد ضد زنگ پس از تراکم بر روی سطح تغییر خواهد کرد:

درجه فولاد

رنگ پس از ترشی کردن

رنگ قبل از ترشی کردن

فولاد ضد زنگ Cr-Ni

سفید نقره ای

قهوه ای سفید

فولاد ضدزنگ Cr

خاکستری - سفید، براق

قهوه ای تیره

Cr-Mn-N فولاد ضد زنگ

سفید نقره ای

سیاه


2 آزمایش با سولفات مس

آزمون سولفات مس اغلب با نتایج خوبی همراه است. حدود 8 گرم سولفات مس در حدود 500 میلی لیتر آب بریزید. سواب که بر روی مورد شما تست شده است. سطوح فولاد کربن بلافاصله رنگ مس را به عنوان حلال آهن نشان می دهد و مس آن را جایگزین می کند. ضدعفونی 300 سری بدون واکنش نشان می دهد و 400 سری معمولا یک واکنش نشان نمی دهد و یا بسیار محدود می شود.


3 آزمایش با مگنت

ترکیب آلیاژ فولاد ضد زنگ اگر مغناطیسی یا غیر مغناطیسی باشد تعیین می کند. گرچه مغناطیسی اساسا میتواند فولاد ضدزنگ Cr و فولاد ضدزنگ Cr-N را تشخیص دهد، نمیتواند دقیقا مشخصه فولاد خاص و تعداد فولاد بتن را مشخص کند. 400 سری مغناطیسی، 304، 316 ، 201، 202 است که تنها فولاد ضد زنگ است که توسط آهنربا جذب نشده است، با این حال، 304 هنگامی که سرد کار می شود می تواند مغناطیسی تبدیل شود. از آنجا که فولاد ضد زنگ کروم می تواند در هر شرایط مغناطیسی باشد؛ فولاد ضد زنگ Cr-Ni به طور کلی در خنثی غیر مغناطیسی است و بعضی از آنها پس از پردازش سرد مغناطیسی هستند؛ وضعیت مغناطیسی فولاد ضد زنگ Cr-Ni-N پیچیده تر است: برخی از آنها غیر مغناطیسی هستند، برخی از آنها مغناطیسی هستند، برخی از آنها غیر مغناطیسی هستند و سطح افقی مغناطیسی هستند. فولاد منگنز بالا کاملا غیر مغناطیسی است.

 

برای انواع خاصی از فولاد، روش های پیچیده تر برای شناسایی آنها مورد نیاز است:

1 آزمایش جرقه

اگر بخشی از قلم را بر روی یک چرخ سنگزنی بشویید و جرقه ها را از بین می برد، این مورد به احتمال زیاد از یک سری 300 درجه ای از فولاد ضد زنگ Cr ساخته شده است. اگر "تابش" جرقه های شدید را پرتاب کند، فولاد منگنز یا فولاد Mn-N بالا است.

2 آزمایش اسید

یک قطره قوی اسید نیتریک / اسید سولفوریک روی سطح فولاد یا فولاد در محلول اسید در دمای اتاق قرار دهید. مشاهده تغییرات رنگ سطح مورد: حمله شدید، کریستال های سبز و سطح تاریک: 302،304؛ حمله آهسته، سطح قهوه ای قهوه ای: 316.

 

ما لوله های فولادی ضد زنگ برای بسیاری از برنامه های کاربردی و بخش های مختلف را بر اساس ASTM، EN، DIN، JIS تامین می کنیم. برای ما تماس بگیرید یا ایمیل info@shew-esteelpipe.com برای بیشتر!