قطر داخلی قطر دقت: ISO 286

قطر داخلی قطر داخلی قطر: ISO 286

honed tubing H8.jpg


ISO (سازمان بین المللی استاندارد سازی) یک فدراسیون جهانی سازمان های استاندارد ملی است. ISO 286 استاندارد هندسی مشخصات محصول (GPS) است. ISO 286 سیستم کد پذیرفته بین المللی را برای تحمل به اندازه خطی ارائه می دهد. این سیستم یک سیستم تحمل و انحراف مناسب برای دو نوع ویژگی دارد: "سیلندر" و "دو سطح موازی متقابل". ISO 286 شامل بخش های زیر است:

- قسمت 1: پایه تحمل، انحراف و متناسب

- قسمت 2: جداول کلاس های تحمل استاندارد و انحرافات حد برای سوراخ ها و شفت ها

 

استاندارد ISO 286 سیستم تحمل، انحراف را تعریف می کند و تنها برای اندازه های اصلی تا 3150 میلی متر مناسب است. اصطلاحات "سوراخ"، "شفت" و "قطر" برای مشخص کردن انواع ویژگی های سیلندر (تحمل قطر سوراخ یا شفت) استفاده می شود. پیش شرط برای استفاده از سیستم کد ایزو برای تحمل در اندازه های خطی برای ویژگی های مناسب تشکیل شده است که اندازه اسمی سوراخ و شفت یکسان است.

 

برای تحمل سوراخ، مناطق تحمل H7، H8 ، H9 و H11 مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم ISO استاندارد 28 طبقه از انحرافات اساسی را برای سوراخ تعریف می کند. این کلاس ها با حروف بزرگ (A، B، C، ... ZC) مشخص می شوند. منطقه تحمل برای ابعاد مشخص شده در طراحی با علامت تحمل، که شامل علامت گذاری با علامت انحراف اساسی و علامت گذاری عددی درجه تحمل (مثلا H7، H8، D5 و غیره) است، تجویز می شود.

 

برای تحمل محور، مناطق تحمل h6، h7، h9 و h11 از ترجیحات استفاده می شود. سیستم ISO دارای 28 طبقه از انحرافات اساسی برای شفت ها می باشد. این کلاس ها با حروف کوچک (a، b، c، ... zc) مشخص می شوند. منطقه تحمل برای ابعاد مشخص شده در نقاشی با علامت تحمل، که حاوی علامت نامه ای از انحراف اساسی و علامت گذاری عددی از درجه تحمل (به عنوان مثال h7، h6، g5، و غیره) است، تجویز می شود.

 

فاصله و تداخل مورد نظر در تناسب با ترکیبی از مناطق تحمل کننده شفت با منطقه تحمل سوراخ "H" به دست می آید. در این سیستم تحمل و متناسب، انحراف پایین سوراخ همیشه برابر با صفر است. لوله خمشی یک نوع لوله پس از فرایند خمش است که اندازه نهایی را فراهم می کند و الگوی پایان مطلوب را در داخل لوله یا سیلندر ایجاد می کند سوراخ ها دقت St 52 (DIN2391) و E355 ( EN 10305-1 ) لوله فولادی خرد شده ما می توانیم در هر دو استاندارد و گزینه های سفارشی با دقت قطر داخلی H7، H8، H9، به ویژه H8 لوله اصلاح شده در دسترس هستند.


لطفا توجه داشته باشید: هر لوله لوله honed، برای ما تماس بگیرید یا ایمیل به info@shew-esteelpipe.c om